جک پالت دستی

جک پالت دستی بالابری متحرک مانند استاکر است با این تفاوت که فقط بیست سانتی متر بالا می آید. در حالت کلی از استاکر برای بارگیری و چیدن پالت ها روی هم استفاده می شود ولی از جک پالت دستی برای جابه جا کردن و کشیدن پالت استفاده می شود.

به هیچ عنوان نمی توان از استاکر به عنوان جک پالت دستی استفاده کرد زیرا شکل قرار گیری چرخ های جک پالت و دسته آن ، به شکلی طراحی شده که با کمترین نیرو بتوان سنگین ترین پالت  ها را جا به جا کرد.

قابل توجه است که  به علت اینکه چرخ های جلوی جک  پالت دستی از سمت مخالف  پالت بیرون می آید این دستگاه قابلیت جابه جایی پالت های باز و بسته را بر خلاف استاکر را دارد.

در حالت کلی جک پالت دستی و استاکر در اکثر موارد مکمل هم هستند و در کنار هم کارایی زیادی دارند یعنی جک پالت دستی ، پالت موردنظر را تا نزدیکی محل بارگیری منتقل کرده و استاکر پالت موردنظر را بلند کرده و با یک جا به جایی مختصر آن را داخل ماشین قرار می دهد.

انواع جک پالت دستی

1-جک پالت استاندارد : دارای 120 سانتی متر شاخک و عرض 53 سانتی متر می باشد و بار را 20 سانتی متر بلند می کند.

2-جک پالت دستی عرض 68 سانتی متر با 86 سانتی متر : از این جک پالت ها برای جابه جا کردن پالت هایی که عرض انها بیشتر از حد استاندارد می باشد استفاده می شود.

3-جک پالت دستی با طول شاخک 150 تا 250 سانتی متر  : از این جک پالت ها برای پالت هایی که طول آنها بیشتر از حد استاندارد می باشد استفاده می شود مانند چله فرش در کارخانه های قالی بافی و نساجی

4-جک پالت دستی قیچی با ارتفاع بالابری 80 سانتی متر :

برای بارگیری و موارد خاصی استفاده می شود و به شکلی کار استاکر و میز هیدرولیک را انجام می دهد .جک پالت دستی قیچی از ارتفاع 20 سانتی متر تا 80 سانتی متر دیگر به جلو یا عقب حرکت نمی کند.

5-جک پالت دستی توزین دار: اکثرا در انبارهای غذایی یا موارد خاص دیگر برای کشیدن وزن پالت مورد نظر و جا به جا کردن آن از این نوع جک پالت ها استفاده می شود ، که دقت این دستگاه ها هنگام وزن کردن ، مهمترین ویژگی این جک پالت دستی می باشد که باید اهمیت زیادی موقع خرید به آن شود.

6-جک پالت دستی با پوشش گالوانیزه یا استیل :

در انبار مواد غذایی یا انبار های کاملا استریل و بهداشتی استفاده می شود که از نظر بهداشتی خطر زنگ زدگی آهن را نداشته  باشد.

7-جک پالت تمام برقی :

مانند استاکر تمام برقی ، جک پالت های تمام برقی هم ، تمام حرکت های دستگاه به بالا ، پایین ، جلو و عقب کاملا برقی بوده و با یک بار شارژ حدودا یک روز کارایی دارد.

انبارهایی که محیط بزرگی دارند و سرعت عمل بارگیری برای آن شغل اهمیت دارند از مشتریان این نوع جک پالت می باشند.

8-جک پالت دستی با طول شاخک کمتر 120 سانتی متر :

جک پالت دستی با شاخک 80 سانتی متر برای جابه جایی پالت ها روی کفی ماشین استفاده می شود. این نوع جک پالت به دلیل کوتاه بودن شاخک آن ، راحت تر روی ماشین دور می زند.

به عنوان مثال استاکر یک پالت را بلند کرده و ابتدای کفی تریلی قرار می دهد و جک پالت دستی، آن پالت را برداشته و در انتهای کفی تریلی قرار می دهد.به همین ترتیب کل ماشین بارگیری می شود.

9-جک پالت با شاخک زاویه دار برای حمل اجسام مدور :

از این جک پالت برای حمل اجسام مدور مانن رول کاغذ ، پارچه و بشکه های خاص استفاده میشود

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال