ویلچربر هیدرولیک

سیستم کلی ویلچربر هیدرولیک مانند بالابر است با این تفاوت که در ویلچربر هیدرولیک حتما باید دور کابین یک حفاظ نصب شود و اندازه آن نباید از 80 در 120 کمتر باشد.

ویلچربر هیدرولیک به دو شکل قابل نصب می باشد:

1-مانند بالابر : یعنی ریل های ویلچربر هیدرولیک به یک طرف ثابت شود و به صورت لیفتراکی با جک هیدرولیک بالا برود.( درحالت عادی ریل ها ویلچربر دیده می شود )

2-مانند میز هیدرولیک : یعنی در عمق زمین فضایی به اندازه میز هیدرولیک کنده می شود و به هنگام پایین آمدن ، صفحه میز با زمین هم سطح و در هنگام بالا رفتن صفحه میز  با محل مورد نظر هم سطح می شود و دیگر ریل های ویلچربر هیدرولیک دیده نمی شود.

مهمترین خطرات بالابر و ویلچربر هیدرولیک :

1-عدم کنترل سیم بکسل های ویلچربر هیدرولیک و عدم توجه به رشته رشته شدن ، باعث پارگی و سقوط ویلچربر هیدرولیک می شود.

2-عدم نصب چشمی های ایمنی در محل هایی که ، کفی ویلچربر هیدرولیک از یک درجه عبور می کند ، باعث برخورد نفر با دیواره های دریچه  می شود و خطر های فراوانی از جممله قطع دست یا پا یا برش از ویلچربر هیدرولیک را به همراه دارد.

3-زیاد کردن سرعت ویلچربر هیدرولیک هنگام پایین آمدن باعث می شود که شخص روی ویلچربر هیدرولیک احساس سقوط را داشته باشد ودر برخی موارد فرد مورد نظر کنترل خود را از دست داده و از ویلچربر هیدرولیک سقوط کرده است.

4-یکی از مهمترین خطرات بالابر هیدرولیک ، در مواردی است که کفی ویلچربر هیدرولیک بسیار سبک بوده و بدون سنگینی نفر پایین  نمی آید. در این موارد وقتی فرد موردنظر بدون اینکه روی بالابر قرار بگیرد شاسی پایین آمدن را می زند ویلچربر هیدرولیک به پایین حرکت نمی کند و بعد از چند دقیقه جک به پایین رفته و وقتی نفر پای خود را روی ویلچربر هیدرولیک می گذارد ناگهان چند متر با حالت سقوط پایین می آید پس باید کفی ویلچربر هیدرولیک به اندازه کافی سنگین باشد.

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال