میز هیدرولیکی

میز هیدرولیکی نوعی بالابر است که می تواند به دو شکل ثابت و متحرک ساخته شود. در مدل متحرک میز هیدرولیکی حداقل ارتفاع میز با زمین با توجه به قدرت دستگاه از 30 الی 50 سانتی متر ایجاد می شود ولی در مدل ثابت می توان به دلخواه مشتری ، زمین زیر دستگاه را به اندازه صفحه رویی میز هیدرولیکی ، به عمق مورد نظر کنده شود تا حداقل ارتفاع بازمین صفر شود.

چگونگی کارکرد میز هیدرولیکی :

میز هیدرولیکی با انتقال قدرت به بازوهای ضربدری دستگاه باعث بازشدن بازوهای قیچی شکل شده و دستگاه به بالا حرکت می کند و در هنگام پایین آمدن با جمع شدن بازوی دستگاه میز هیدرولیکی به  پایین می آید و تمام قسمت ها دستگاه در داخل فضای میز هیدرولیکی جمع می شود.

چگونه محاسبه تعداد قیچی های میز هیدرولیکی :

اگر بتوان یک طرف میز هیدرولیکی را حدودا بیست سانتی متر از ارتفاع مفید دستگاه بزرگتر انتخاب کرد می توان این میز هیدرولیکی را  با یک قیچی بسازیم ولی هر چقدر این طول نسبت  به ارتفاع مفید کمتر باشد تعداد قیچی ها میز هیدرولیکی بیشتر می شود.

به طور مثال اگر میزهیدرولیکی با ارتفاع مفید 5/1 متر در نظر بگیریم اگر با توجه به فضای مشتری بتوان یکطرف میز را 7/1 متر در نظر بگیریم یک قیچی ( البته در میزهای ثابت  که زمین کنده می شود باید حداقل ارتفاع میز را هم به طول میز اضافه کرد مثلا اگر 30 سانتی متر باشد یک طرف میز هیدرولیکی مورد نظر دو متر می شود ) ولی اگر مثلا یک طرف میز هیدرولیکی نتواند 170 باشد مثلا 120 باشد باید از دو قیچی استفاده کرد

لازم به ذکر است  که هر  چه قدر تعداد قیچی های میز هیدرولیکی بیشتر می شود قدرت دستگاه کمتر و فندیست آن بیشتر می شود.

قدرت میز هیدرولیکی :

قابل ذکر است که در میز هیدرولیکی هیچ محدودیتی برای ظرفیت دستگاه وجود ندارد و می توان با افزایش قدرت و تعداد جک های دستگاه و انتخاب یک موتور پمپ مناسب ، هر وزنی را به راحتی بلند کرد. این مهمترین برتری میز هیدرولیکی نسبت به استاکر می باشد.

کاربرد میز هیدرولیکی :

میز هیدرولیکی برای بارگیری در انبار هایی که تعداد بارگیری آن ها زیاد بوده وتوانایی خرید لیفتراک برقی را ندارند استفاده می شود.

که در بهترین حالت  از میز هیدرولیکی ثابت در شرایط که زمین زیر آن هم به اندازه  مورد نظر کنده شده استفاده می شود ، که بار و جک پالت را با هم  بالا برده و وقتی هم سطح وسیله نقلیه شد جک پالت ، پالت مورد نظر را داخل کابین آن ماشین قرار  می دهد.

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال